VI Конгрес НАМ: Презентація нового дослідження регіонального телебачення

Середа, 5 Червня, 2013 18:32
Регіональне телебачення матиме свою систему вимірювання. Про це заявив на VI Конгресі Незалежної асоціації телерадіомовників,  Віталій Гордузенко, керівник Дослідницького центру НАМ, презентуючи новий проект дослідження локального телебачення TV-Local. Ціль дослідження - допомогти у розвитку локального ТБ шляхом створення єдиної валюти регіонального телебачення – GRP_L на основі єдиної системи вимірювання.  GRP_L – це сума рейтингів всіх видів рекламних повідомлень в рамках конкретної рекламної компанії на локальному ТБ. Дослідження відбуватиметься на основі Дослідницького центру НАМ методом CATIomputer Assistant Telephone Interview), шляхом проведення телефонних опитувань за допомогою комп’ютера, а також використовуючи методику Day after Recall -  телеперегляд за вчорашній день.

Цільова аудиторія дослідження -  жителі 26 міст (обласні центри, в тому числі міста Сімферополь та Севастополь) віком від 12 до 65 років. За даними Держкомстату за 2012 рік –  це 11 258 431 особа. Вибірка опитування  – 800 респондентів у місті.


Зі слів Віталія Гордузенка, локальне телебачення недооцінене рекламодавцями, хоча має низку переваг: по-перше, рекламні блоки не перевантажені; по-друге, якщо товар потрібно продати в окремому регіоні, то не слід переплачувати за загальнонаціональну рекламну кампанію, адже якщо рекламувати товар чи послугу, а покупець її не знайде, то це викличе подразнення та відторгнення. Із цих причин локальне телебачення - це чудовий рекламний носій також для тих, хто починає бізнес. 


«Валюта GRP_L  допоможе регіональним телеканалам залучити додаткового рекламодавця. Усі рекламодавці, не важливо, чи національні, чи європейські, звикли працювати із телекомпаніями за допомогою методу GRP. Та жоден регіональний телеканал не продає своєї реклами за методом GRP, тобто по рейтингу. Всі продаються щохвилинно, відповідно і ціна в середньому складає 300 грн за хвилину. Продаючи щохвилинно ви продаєте рекламодавцю «кота в мішку», бо він не знає, яку аудиторію купує. Але ж рекламодавці грамотні люди і вони не хочуть платити за ту аудиторію, яка їм нецікава», - зазначив Віталій Гордузенко.


(Віталій Гордузенко, Дослідницький центр НАМ)

Окрім того, дослідження локального ТБ зможе допомогти регіональному або місцевому телеканалу утримати існуючих глядачів, а також залучити нових, адже тепер вони матимуть портрет своєї цільової аудиторії, що дозволить  змоделювати ідеальну сітку мовлення.

Ян Марковський, програмний директор 34 каналу, м. Дніпропетровськ:  «Регіональним телеканалам потрібне вимірювання –  і для рекламодавців, і для керівництва, щоб ефективніше продавати рекламу.  Ми хочемо бачити, хто який продукт дивиться у нашому ефірі. Без такого дослідження сучасне телебачення не може існувати. Давно пройшли часи, коли можна було тицьнути пальцем і сказати «яка у вас цікава вчора була програма, запиши мені її на касету».  Ми повиненні знати, о котрій годині наші новини «працюють» найефективніше,  а де ні, щоб знати, яку програму поставити перед ними, а яку – після і задовольнити нашу аудиторію».


(
Ян Марковський, 34 канал, м. Дніпропетровськ, ліворуч)

Конгрес НАМ відбувся 30-31 травня 2013 р. в Алушті в рамках міжіндустріального проекту CrimeaMediaCom. Конгрес пройшов в межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Конгрес відбувся за підтримки спільного проекту Ради Європи та Європейської Комісії «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» (за фінансового сприяння Уряду Канади)».

Партнер VI Конгресу НАМ – компанія Panasonic. Спонсори – компанія Пепсіко, ТМ Золота Амфора та Жан-Жак.

Контактна особа:

Христина Дрогомирецька

Тел. 067 657 95 15

project@nam.com.ua

 

 

 

 

 


Повернутись

Секції

Взяти участь
Організатор:
Партнери:
За підтримки:
Генеральний телевізійний партнер:
Генеральний медіа партнер:
Офіційний медіа партнер:
Інформаційні партнери: